Metamorfoza - Dorota Jankowska
Metamorfoza

Metamorfoza

Metamorfoza.

Ewa – cudowna kobieta o pięknych, gęstych włosach i hipnotyzującym spojrzeniu. Ewa wygrała metamorfozę w konkursie na Facebooku organizowanym razem ze mną jako fotografem, makijażystką Hanyska Makup i specjalistką od ujażmiania masakry na głowie, czyli Pracownia Zdrowego Włosa.

Dzień był szalony, z mojej strony poprzedzony wizytą u weterynarza z pupilkiem i zaraz po nim pędem do salonu Sylwi na piewrsze tzw. szoty (nie, nie te alkoholowe :D). Naszym śmiechom i niekończącym się historiom wypływającym z ust, towarzyszyła przepyszna kawa i cudowny zapach kosmetyków unoszący się w powietrzu :D

Miałam momenty stresu, za oknem pojawiły się ołowiane chmury, a powietrze zrobiło się gęste.

Zacznie lać?

A tak bardzo liczyłam na sesję w plenerze. Wiedziałam, że mam blisko do domu i żadna pogoda nam niestraszna — przecież zabiorę lampy do salonu i sesja będzie ciut inna, ale się odbędzie. Z czasem chmury przeszły bokiem ku mojej uciesze.

Do salonu zawitała szalona Hanyska Makeup, która zaraz po przekroczeniu progu salonu, a raczej wpadnięciu na salony zarażała pozytywnym nastawieniem. Szoping! wołała, a my przytaknęłyśmy, kierując ją w stronę sklepów. Pielęgnacja włosów trwała w najlepsze a ja chłonęłam słowa dziewczyn i wspaniale bawiłam się w ich towarzystwie. Hanyska wróciła, rozpakowała swój kuferek, moje oczy ujrzały ogrom kolorowych pudełek, natłok puchatych pędzli i dziwnych rzeczy, jakich nie jestem w stanie nazwać, bo nazwy nie są mi znane. Aparat włączony, szkło ustawione więc pstrykam te kolorowe skarby Hanyski, delektując się opowieściami towarzyszącymi przy szczęku migawki aparatu.

Zafascynowana makijażem przyglądałam się co chwila, jako że „malowałam” kiedyś — techniki są mi znane i wiedziałam, w jakim momencie pstrykać kolejne ujęcia. Hanyska skupiła swoje spojrzenie na Ewie, a ona zaś cierpliwie i mam nadzieję, że z rozkoszą siedziała na fotelu, aby każda z dziewczyn dopieszczała jej włosy i twarz, w efekcie czekając na finał, czyli sesję. Zawsze zastanawiałam się: jak to jest wygrać taki konkurs? Jak to jest być tą kobietą na fotelu, czy ona się wstydzi, czy się boi? Z nami raczej nie ma czego się bać czy być spiętą, każda dziewczyna się wyluzuje, bo paple z nas nieziemskie.

Nadszedł koniec pracy Hanyski! Dziewczyny zgodnym głosem mówią w moją stronę: teraz twoja kolej a po chwili Sylwia podsumowuje, że ja jako fotograf to pracuję od początku i po sesji mam jeszcze kupę roboty.

Tak, to prawda — odpowiedziałam z uśmiechem na twarzy. Kocham to, to moja pasja i praca, praca i pasja.

Sesja, no tak jak to zwykle w maju wygląda, przechadzając się uliczką kilka dni wcześniej, aby znaleźć ładne miejsce na sesję, znalazłam uliczkę z kwiatami, a dzisiejszego dnia okazało się, że wszystko przekwitło, jedyne co zostało, a raczej zaczęło rosnąć, to słynny bluszcz na kamienicy — zmarnowana stanęłam a w myślach kotłowało się mnóstwo epitetów — przecież dwa dni temu były same kwiaty!. No cóż.

Hanyska rzuciła — to jest dobre!

Spróbowałam i o dziwo kolory rosnącego bluszczu wpasowały się w kolor włosów Ewy i delikatną skórę dodając mocnego charakteru zdjęciom. Ale to były trzy zdjęcia i dalej w myślach byłam zła na siebie.

Sesja ciążowa brzuszkowa fotografia rodzinna Rybnik Dorota Jankowska
Sesja ciążowa brzuszkowa fotografia rodzinna Rybnik Dorota Jankowska

Sylwia rzuciła hasło: jedziemy! I pojechałyśmy tam, gdzie wiedziałam, że były kwiaty, białe kwiaty rododendronu, cudowne! Mnóstwo kwiatów idealnie pasowały do stylizacji Ewy i kolczyków, które Hanyska przyniosła. Cudo! Kolejny trip i kolejne piękne kwiaty oraz moja ulubiona pora na sesję tzw. złota godzina. Ahh zdjęcia mają zupełnie inny charakter — magiczny. Sami zobaczcie.

Sesja ciążowa brzuszkowa fotografia rodzinna Rybnik Dorota Jankowska
Sesja ciążowa brzuszkowa fotografia rodzinna Rybnik Dorota Jankowska
Sesja ciążowa brzuszkowa fotografia rodzinna Rybnik Dorota Jankowska

Serdecznie zapraszam was na kanały dziewczyn oraz do mnie na rezerwację sesji 🙂

FotoJankowska

Hanyska Makeup

Pracownia Zdrowego Włosa