Akcje i Presety - Dorota Jankowska

Zapraszam Cię do mojego świata pełnego kolorów.

Akcje i presety to sposób na szybkę edycję zdjęć. Autorskie nakładki posłużą zarówno w pracy, jak i dla zabawy kolorami na zdjęciach wakacyjnych, rodzinnych spotkaniach itp.

Czym są akcje?

Akce to narzędzia pracy w programie adobe photoshop. Za pomocą moich narzędzi wyretuszujesz, wyostrzysz lub zmienisz kolorystykę zdjęcia.

Presety Camera RAW to nakładki przygotowane pod wtyczkę Camera RAW, wybierz swój ulubiony preset pod daną fotografię. Preset zmienia ustawienia takie jak, balans bieli, ekspozycję, cienie, światła, biele na zdjęciu, uwydatnia lub tonuje kolor i nasycenie, dodaje efekty specjalne oraz wiele innych fajnych rzeczy, które z łatwością możesz dostosować do danego zdjęcia.

Presety Lightroom to dokładnie to samo co prestey do wtyczki Camera RAW tylko współpracują z innym programem graficznym, więc jeśli wolisz pracę właśnie w Laightroomie — pobierz presety do tego programu.

Akcje tworzone są w programie w języku polskim, ale można łatwo zmienić akcję na język angielski, jeśli masz właśnie program w j. angielskim i nie da się go zmienić na polski, dostosuj akcję — nie wiesz jak? Napisz do mnie, podeślę instrukcję.

Presety to moje autorskie ustawienia pod daną wersję programu, presety do Camera RAW działają z najnowszą wersją wtyczki, jak presety lightroom działają z wersją classic 2022. Starsze wersje również mogą zadziałać, ale nie będzie wszystkich opcji, ponieważ nowe wersje zawsze mają coś dodane, więc upewnij się, że masz zgodny program.

Po wgraniu presetu dostosuj go slajderami do swojego zdjęcia, możesz zmniejszyć nasycenie, rozjaśnić lub przyciemnić zdjęcie, masz wolną rękę nad danym presetem. Preset to kierunek twojego zdjęcia, jeśli dobrze wykonasz zdjęcie już w aparacie, nie będziesz musiał/a zmieniać nic w presecie tylko zaakceptować na gotowe, ale możesz się bawić na tej bazie dowolnie.