Regulamin - Dorota Jankowska

Regulamin

Korzystając z moich usług akceptują Państwo warunki niniejszego Regulaminu, który stanowi umowę sesji.

§ 1

Umawianie terminu wykonania usług fotograficznych

 1. Przed umówieniem się na sesję należy zapytać o dostępne terminy za pomocą edresu email: jankowskadorota@vp.pl lub formularza kontaktowego. Można rónież skorzystać z mojego kalendarza biznesowego https://dorotajankowska.mafelo.net
 2. W czasie rezerwacji usług fotograficznych, Klient ma czas (15 minut) na wpłatę zadatku w wysokości 100zł, o którym mowa w punkcie § 10 Regulaminu. W razie braku wpłaty termin zostaje anulowany i wraca do puli wolnych terminów. Jeśli Klient przeoczył wpłątę zadatku, może zarezerwować termin ponownie o ile jest wolny lub wybrać inny termin.
 3. Zmiana terminu sesji:
  • Pierwsze przesunięcie opłaconej zadatkiem rezerwacji terminu przez klienta wiąże się z opłaceniem całej kwoty za sesję fotograficzną.
  • Drugie przesunięcie sesji jest bez konsekwencji dla Klienta.
  • Trzecia próba wiąże się z utratą wszystkich wpłaconych pieniędzy przez Klienta z zachowaniem 50% zniżki na kolejną usługę fotograficzną.
 4. Fotograf może przesunąć dwa razy sesję bez konsekwencji, jeżeli przesunięcie nie wiąże się ze złymi warunkami atmosferycznymi.

 § 2

Otrzymanie produktu po wykonaniu usług fotograficznych:

 1. Klient otrzyma gotowy produkt dopiero po procesie post produkcji i pełnej opłacie za zamówione fotografie i dodatki.
 2. Gotowy produkt wysyłany jest do klienta drogą elektroniczną do 15 dni roboczych po wykonanej selekcji zdjęć, a wydruki niezwłocznie po otrzymaniu z drukarni odbitek..
 3. Klient otrzyma tyle fotografii ile dokładnie zakupił. Otrzymanie wszystkich zdjęć wykonanych na sesji wymaga dodatkowej opłaty.
 4. Zdjęcia dodatkowe wykupione poza zamówionym pakietem będą poddane procesie post produkcji.
 5. Wszystkie gotowe zdjęcia będą przesłane do Klienta linkiem do pobrania zdjęć w wysokiej rozdzielczoći.
 6. Wydruki można odebrać w studio po otrzymaniu informacji o ich gotowości oraz w godzinach pracy studia 8:00 do 17:00, istnieje możliwość wysyłki zdjęć za dodatkową opłątą.

§ 3

Termin realizacji usługi fotograficznej:

 1. Klient otrzyma gotowy produkt dopiero po procesie post produkcji.
 2. Przed procesem postprodukcji, do 2 dni od sesji Klient otrzyma link z galerią zdjęć do selekcji. Wybór ujęć musi nastąpić max do 7 dni od wysłania galerii.
 3. Gotowy produkt wysyłany jest do klienta drogą elektroniczną do 15 dni roboczych po wyborze ujęć przez Fotografa/Klienta.
 4. Fotograf zastrzega sobie prawo do wydłużenia terminu przygotowania gotowego produktu po sesji, jeśli Klient złożył zamówienie większe niż zakup 30 fotografii lub dokupił kolejne ujęcia później.
 5. Fotograf zastrzega sobie prawo do realizacji reportaży ślubnych, itp do 1 miesiąca od dnia, kiedy sesja została wykonana.
 6. Fotograf zobowiązuje się do wykonania i wysłania gotowego produktu maksymalnie do 2 miesięcy po wykonanej sesji zdjęciowej, jeśli ilość zamówionych zdjęć przekracza ilość 500 zdjęć.
 7. Klient ma możliwość zakupu usługi Express i skrócenia terminu realizacji do:
  • 3 dni roboczych w przypadku do 20 zdjęć (dodatkowy koszt to 300 PLN)
  • 7 dni roboczych w przypadku do 40 zdjęć (dodatkowy koszt to 400 PLN)
  • 15 dni roboczych w przypadku reportaży zawierających do 200 zdjęć ( dodatkowy koszt to 900 PLN )

§ 4

Na sesji z pupilem:

 1. Istnieje możliwość zabrania swojego pupila na sesję zdjęciową.
 2. Sesja w studiu/plenerze dodatkowa opłata 50 zł oraz o 30 min dłuższa sesja.
 3. Wymagana informacja o rasie i usposobieniu zwierzaczka. Jeśli jest to kotek, sesja odbywa się w plenerze.

§ 5

Przygotowanie do sesji:

 1. Przed sesją w treści emaila należy opisać zamysł sesji, następnie razem ustalimy szczegóły.
 2. Klient zobowiązany jest do zadbania o swoją stylizację na sesję.
 3. Można korzystać z rekwizytów dostępnych w studiu.
 4. Fotograf posiada kolekcję sukienek na potrzeby sesji ciążowych, ubranek dla dzieci (nie posiada podwójnych tych samych ubranek dla bliźniąt itp.). W związku z panującą pandemią informuję że ubrania wybrane na sesjach mogą być przekazane kolejnej osobie na sesji (jeśli nie zostały zabrudzone).
 5. Fotograf nie będzie ponosił odpowiedzialności za jakość końcowego dzieła wywołane zaniedbaniami stylizacji, makijażu itp. przez Klienta.

§ 6

Na sesjach ślubnych i innego typu:

 1. Za szkody wyrządzone w trakcie sesji (zbite lampy, stłuczone lub uszkodzone rekwizyty itp.) ponosi Klient.
 2. Sesje w plenerze zazwyczaj zaczynamy o wschodzie lub zachodzie Słońca. Godzina danego wydarzenia zależy od pory roku.
 3. Klient jest odpowiedzialny za przyniesienie własnego wyboru garderoby,
 4. Fotografie można umieszczać na portalach społecznościowych, aczkolwiek proszę o dopisanie lub podlinkowanie przy zdjęciu autora Dorota Jankowska FotoJankowska.
 5. W trakcie sesji należy zwrócić uwagę Fotografowi na ujęcia na których zależy Klientowi, przed końcem sesji przypomnieć i skonsultować ujęcia, które powstały. Natomiast jeśli Klient nie posiada żadnych konkretnych wytycznych nie ma takiej potrzeby.
 6. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZDROWIE I MIENIE W PLENERZE I STUDIU
  • Klient decydując się na sesję w plenerze jest świadom obecności owadów, błota oraz innych naturalnie występujących przeszkód. Zaleca się stosowne zabezpieczenie przed owadami jak komary czy kleszcze tuż przed sesją, za co odpowiadać powinien Klient. Poruszając się po łąkach, polach, lasach lub mieście, Fotograf proponuje zachować ogólne zasady BHP.
  • Klient decydujący się na sesję w studio musi zachować pewną umiarkowaną ostrożność. To miejsce, gdzie znajduje się wiele przedmiotów: tła, lampy, garderoba, meble, kosmetyki. Rzeczy cenne dla Fotografa i Klient powinien do wszystkiego podchodzić z szacunkiem. Klient jest odpowiedzialny za swoje dziecko/pupila/towarzysza, w tym wyrządzone przez niego krzywdy na własnym ciele oraz przedmiotach Fotografa.
  • Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za wypadki takie jak m.in. ugryzienia przez owady, brak uwagi i skupienia ze strony Klienta w trakcie poruszania się po mieście i w terenie, nieszczęśliwe przypadki przed dojazdem na sesję, w jej trakcie lub bezpośrednio po, na które Fotograf nie mógł mieć wpływu.

 § 7

Prawa autorskie:

 1. Klient nie posiada praw autorskich i komercyjnych do zdjęć Fotografa Doroty Jankowskiej.
 2. Fotografie można umieszczać na portalach społecznościowych, jednak proszę o dopisanie lub podlinkowanie przy zdjęciu autora.
 3. Informuję, że zdjęcia udostępnione na stronie służą celom pokazowym i klient realizując sesję równocześnie zgadza się na udostępnianie zdjęć z jego wizerunkiem na stronie oraz kanałach Social Media (Facebook / Instagram).
 4. Zgodnie z zasadami prawa autorskiego, klient nie ma możliwości ingerencji w zdjęcie (np. zmiana na czarno-białe, nakładanie filtrów, etc.).
 5. Klient może wykupić pełne prawa autorskie do zdjęć. Wycena takich praw jest ustalana indywidualnie.
 6. Klient jest zobowiązany do ustalenia warunków udostępniania zdjęć z wizerunkiem Klienta. Jeśli Klient ma zamiar wykorzystywać zdjęcia dla celów komercyjnych (konkursy, materiały reklamowe ), winien się skontaktować z właścicielem strony o zgodę na takie działania. Obowiązuje dodatkowa opłata, ustalana indywidualnie z Klientem.
 7. Jeśli klient z jakiegoś powodu nie wyraża zgody na publikację wizerunku jest to równoznaczne z zakazem publikacji zdjęć przez klienta.

§ 8

Postanowienia ogólne:

 1. Celem strony www.dorotajankowska.pl jest prezentacja portfolio fotografii Doroty Jankowskiej i ofert komercyjnych dla osób chcących umówić się na odpłatną sesję zdjęciową (ich zdjęć, cennika, opisu, warunków współpracy).
 2. Formularz kontaktowy oraz adres email znajdujące się w poszczególnych ofertach służą wyłącznie do kontaktowania się z właścicielem strony w celu zapytania o możliwość zorganizowania sesji zdjęciowej.
 3. Podając swoje dane Klient zgadza się na przetwarzanie ich przez Właściciela Strony w ramach korzystania z usług fotograficznych.
 4. Fotograf zwyczajowo kontaktuje się bezpośrednio (mailowo, telefonicznie) po otrzymaniu maila lub zamówienia sesji od jednego do dwóch dni roboczych.
 5. Fotograf strony ma prawo do odmówienia sesji i zaproponowania nowego terminu, jeśli nastąpił overbooking lub błąd techniczny niezależny od czynnika ludzkiego.
 6. W zapytaniu do właściciela strony, Klient powinien dodać imię, adres email, numer telefonu, proponowaną datę sesji oraz treść zapytania. Podanie tematu sesji jest opcjonalne i nie wymagane.
 7. Fotograf zastrzega prawo do zmiany terminu sesji i poinformowania o tym Klienta do 2h przed sesją, np. w wyniku złych warunków atmosferycznych, które  nie pozwalałaby na wykonanie zdjęć w dogodnych dla Klienta warunkach.
 8. Fotograf gwarantuje jakość swoich usług i dotrzymywania przez nią terminów postprodukcji.
 9. Fotograf gwarantuje zachowanie terminu postprodukcji zdjęć i otrzymania finalnego produktu od 1 do 15 dni roboczych po selekcji ujęć przez klienta. W szczególnych przypadkach termin postprodukcji i otrzymania finalnego produktu jest ustalany indywidualnie z klientem.
 10. Wypełniając formularz kontaktowy, formularz zamówienia  lub kontaktując się poprzez adres email lub telefon właściciela,  Klient wyraża zgodę na skontaktowanie się z nią przez fotografa w celu omówienia zasad wykonywania zdjęć1
 11. Właściciel strony informuje, że zdjęcia udostępnione na stronie służą celom pokazowym i klient realizując sesję równocześnie zgadza się na udostępnianie zdjęć z jego wizerunkiem na stronie www.dorotajankowska.pl oraz kanałach Social Media (Facebook / Instagram).
 12. Klient może wykupić pełne prawa autorskie i komercyjne do zdjęć. Wycena takich praw jest ustalana indywidualnie.
 13. Klient jest zobowiązany do ustalenia warunków udostępniania zdjęć z wizerunkiem Klienta. Jeśli Klient ma zamiar wykorzystywać zdjęcia dla celów komercyjnych (konkursy, materiały reklamowe ), winien się skontaktować z właścicielem strony o zgodę na takie działania. Obowiązuje dodatkowa opłata, ustalana indywidualnie z Klientem

 § 9

Kontakt z Właścicielem strony

 1. Adres e-mail : jankowskadorota@vp.pl
 2. Numer telefonu: + 48790711462
  • Klient może porozumiewać się z fotografem za pomocą adresów i numerów telefonów podanych w niniejszym paragrafie.
  • Klient może porozumieć się telefonicznie ze właścicielem strony w godzinach: 9:00-16:00

W przypadku gdy fotograf nie odbiera telefonu proszę napisać sms. Fotograf jest na sesji i nie może odebrać ale odpisze/oddzwoni.

§ 10

Zawarcie umowy i płatność za usługę fotograficzną i usługi dodatkowe

 1. Klient, po dokonaniu zamówienia usługi, aby zagwarantować realizację usługi, zobowiązuje się do wpłaty 100zł zadatku do 48 godzin (dotyczy zapytań e-mailowych) po ustaleniu wyceny i terminu zlecenia, jakim jest sesja zdjęciowa z Klientem.
 2. Po upływie 48 godzin, i braku wpłaty, rezerwacja wraca do puli dostępnych terminów w kalendarzu.
 3. Zadatek nie jest zwracany, jeśli Fotograf z przyczyn losowych nie odwoła sesji z Klientem.
 4. Klient zobowiązuje się do zapłaty zadatku na konto bankowe fotografa lub w gotówce.
 5. Klient zobowiązuje się do zapłaty pozostałej kwoty za sesję zdjęciową w ten sam dzień, kiedy sesja została wykonana, a najpóźniej do 72 godzin po tym jak sesja została zakończona.
 6. Właściciel Strony przyjmuje płatności w polskich złotych.

§ 11

Prawo odstąpienia od umowy

 1. Konsument może od momentu zamówienia usługi fotograficznej odstąpić od Umowy Sprzedaży bez podania jakiejkolwiek przyczyny nie później niż 72h przed terminem sesji zdjęciowej..
 2. Konsument może odstąpić od Umowy, składając Sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu od Umowy za pośrednictwem poczty elektronicznej. Do zachowania terminu odstąpienia od Umowy wystarczy wysłanie przez Konsumenta oświadczenia przed upływem tego terminu.
 3. Oświadczenie może być wysłane za pomocą poczty elektronicznej – dane kontaktowe Sprzedawcy zostały określone w § 2. Oświadczenie można złożyć również na formularzu kontaktowym.
 4. W przypadku przesłania oświadczenia przez Klienta drogą elektroniczną, Sprzedawca niezwłocznie prześle Klientowi na podany przez Klienta adres e-mail potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.
 5. Skutki odstąpienia od Umowy:
 1. W przypadku odstąpienia od Umowy zawartej na odległość Umowę uważa się za niezawartą.
 2. W przypadku odstąpienia od Umowy Sprzedawca, Klientowi nie zostanie zwrócony wpłacony zadatek za usługę fotograficzną.
 3. Zwrotu płatności za pozostałą wartość sesji zdjęciowej, Sprzedawca dokona tylko wtedy jeżeli płatność ta nastąpiła przed wykonaniem usługi fotograficznej.
 4. Zwrotu płatności Sprzedawca dokona przy użyciu takich samych metod płatności, jakie zostały przez Konsumenta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie, które nie będzie się wiązało dla niego z żadnymi kosztami.

§ 12

Dane osobowe na stronie 

 1. Administratorem danych osobowych Klientów zbieranych za pośrednictwem strony jest Właściciel Strony.
 2. Dane osobowe Klientów zbierane przez administratora za pośrednictwem strony  zbierane są w celu realizacji Umowy Sprzedaży.
 3. Odbiorcami danych osobowych Klientów strony  Właściciel Strony lub w przypadku Klienta, który korzysta na stronie  ze sposobu płatności elektronicznych lub kartą płatniczą Administrator udostępnia zebrane dane osobowe Klienta, wybranemu podmiotowi obsługującemu powyższe płatności na stronie.
 4. Klient ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
 5. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, aczkolwiek niepodanie wskazanych w Regulaminie danych osobowych niezbędnych do zawarcia Umowy Sprzedaży skutkuje brakiem możliwości zawarcia tejże umowy.

§ 13

Postanowienia końcowe

1. Powyższy regulamin jest umową obustronną.

2. Właściciel strony  zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest: zmiany przepisów prawa, zmiany sposobów płatności – w zakresie, w jakim te zmiany wpływają na realizację postanowień niniejszego Regulaminu. O każdej zmianie Sprzedawca poinformuje Klienta z co najmniej 7 dniowym wyprzedzeniem.

3. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie mają zastosowanie powszechnie obowiązujące przepisy prawa polskiego, w szczególności: Kodeksu cywilnego; ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną; ustawy o prawach konsumenta, ustawy o ochronie danych osobowych.

POLITYKA PRYWATNOŚCI DANYCH

§.1 Postanowienia Ogólne

 1. Administratorem danych jest Dorota Jankowska. Ochrona danych odbywa się zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a ich przechowywanie ma miejsce na zabezpieczonych serwerach.
 2. Szanujemy prawo do prywatności i dbamy o bezpieczeństwo danych. W tym celu używany jest m.in. bezpieczny protokół szyfrowania komunikacji (SSL).
 3. Dane osobowe podawane w formularzu są traktowane jako poufne i nie są widoczne dla osób nieuprawnionych.

§2. Hosting

Serwis jest hostowany na serwerach operatora hoste.pl, a domena utrzymywana na hoste.pl .

§3. Administrator Danych

 1. Usługodawca jest administratorem danych swoich klientów. Oznacza to, że jeśli skontaktowałeś się ze mną na mojej stronie, to przetwarzam Twoje dane jak: imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu i inne podane w formularzu kontaktowym, rezerwacyjnym lub poprzez e-mail.
 2. Strona  wykorzystuje dane osobowe w następujących celach:
  • Prowadzenie newslettera
  • Obsługa zapytań przez formularz
  • Realizacja zamówionych usług
  • Prezentacja oferty lub informacji
 3. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach dane, które zostają wprowadzone do systemów Operatora.
  Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych plików cookie (tzw. „ciasteczka”).
 4. Dane osobowe przetwarzane są:
  • zgodnie z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych,
  • zgodnie z wdrożoną Polityką Prywatności,
  • w zakresie i celu niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści Umowy, zmiany bądź jej rozwiązania oraz prawidłowej realizacji Usług świadczonych drogą elektroniczną,
  • w celu realizacji umowy zlecenia sesji fotograficznej wraz z obróbką
  • w zakresie i celu niezbędnym do wypełnienia uzasadnionych interesów (prawnie usprawiedliwionych celów), a przetwarzanie nie narusza praw i wolności osoby, której dane dotyczą:
   • w zakresie i celu zgodnym ze zgodą wyrażoną przez Ciebie jeśli [przykładowo] zapisałeś się na newsletter,
   • w zakresie i celu zgodnym z wyrażoną przez Ciebie zgodą jeżeli [przykładowo] zapisałeś się na sesję poprzez formularz rezerwacyjny.

§4. Twoje prawa i dodatkowe informacje o sposobie wykorzystania danych

 1. Każda osoba, której dane dotyczą (jeżeli jestem ich administratorem) ma prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 2. Kontakt z osobą nadzorującą przetwarzanie danych osobowych w organizacji Usługodawcy jest możliwy drogą elektroniczną pod adresem e-mail: jankowskadorota@vp.pl.
 3. Zastrzegamy sobie prawo do przetwarzania Twoich danych po rozwiązaniu Umowy lub cofnięciu zgody tylko w zakresie na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem lub jeżeli przepisy krajowe albo unijne bądź prawa międzynarodowego obligują nas do retencji danych.
 4. Usługodawca ma prawo udostępniać dane osobowe Użytkownika oraz innych jego danych podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa (np. organom ścigania).
 5. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji umowy zlecenia sesji fotograficznej wraz z obróbką na podstawie art. 6 ust. 1 pkt b Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i przechowywane do momentu wykonania ww. celu przetwarzania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże ich niepodanie uniemożliwi wykonanie umowy. Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych. Przysługuje Pani/u również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

  Pani/a dane osobowe nie będą uczestniczyły w procesie zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym profilowania.

 6. Usunięcie danych osobowych może nastąpić na skutek cofnięcia zgody bądź wniesienia prawnie dopuszczalnego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych.
 7. W niektórych sytuacjach Administrator ma prawo przekazywać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, jeśli będzie to niezbędne do wykonania zawartej z Tobą umowy lub do zrealizowania obowiązków ciążących na Administratorze. Dotyczy to takich grup odbiorców
  • firma hostingowa na zasadzie powierzenia
  • upoważnieni pracownicy i współpracownicy, którzy korzystają z danych w celu realizacji celu działania strony
  • firmy, świadczące usługi marketingu na rzecz Administratora

§5. Pliki cookies

 1. Witryna używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn.
 2. Gromadzone informacje dotyczą adresu IP, typu wykorzystywanej przeglądarki, języka, rodzaju systemu operacyjnego, dostawcy usług internetowych, informacji o czasie i dacie, lokalizacji oraz informacji przesyłanych do witryny za pośrednictwem formularza kontaktowego.
 3. Zebrane dane służą do monitorowania i sprawdzenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszych witryn, aby usprawniać funkcjonowanie serwisu zapewniając bardziej efektywną i bezproblemową nawigację. Monitorowania informacji o użytkownikach dokonuję korzystając z narzędzia Google Analytics, które rejestruje zachowanie użytkownika na stronie.
 4. Cookies identyfikuje użytkownika, co pozwala na dopasowanie treści witryny, z której korzysta, do jego potrzeb. Zapamiętując jego preferencje, umożliwia odpowiednie dopasowanie skierowanych do niego reklam. Stosujemy pliki cookies, aby zagwarantować najwyższy standard wygody naszego serwisu, a zebrane dane są wykorzystywane jedynie wewnątrz firmy [nazwa] w celu optymalizacji działań.
 5. Na naszej witrynie wykorzystujemy następujące pliki cookies:
  • „niezbędne” pliki cookies, umożliwiające korzystanie z usług dostępnych w ramach serwisu, np. uwierzytelniające pliki cookies wykorzystywane do usług wymagających uwierzytelniania w ramach serwisu;
  • pliki cookies służące do zapewnienia bezpieczeństwa, np. wykorzystywane do wykrywania nadużyć w zakresie uwierzytelniania w ramach serwisu;
  • „wydajnościowe” pliki cookies, umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania ze stron internetowych serwisu;.
 6. Użytkownik w każdej chwili ma możliwość wyłączenia lub przywrócenia opcji gromadzenia cookies poprzez zmianę ustawień w przeglądarce internetowej. Instrukcja zarządzania plikami cookies jest dostępna na stronie
 7. Dodatkowe dane osobowe, jak adres e-mail, zbierane są jedynie w miejscach, w których użytkownik wypełniając formularz wyraźnie wyraził na to zgodę. Powyższe dane zachowujemy i wykorzystujemy tylko do potrzeb niezbędnych do wykonania danej funkcji.

POLITYKA PRYWATNOŚCI

 
1. Informacje ogólne
 1. Niniejsza polityka dotyczy Serwisu www, funkcjonującego pod adresem url: dorotajankowska.pl
 2. Operatorem serwisu oraz Administratorem danych osobowych jest: Dorota Jankowska Niwki 10a, Rydułtowy, 44-280
 3. Adres kontaktowy poczty elektronicznej operatora: jankowskadorota@vp.pl
 4. Operator jest Administratorem Twoich danych osobowych w odniesieniu do danych podanych dobrowolnie w Serwisie.
 5. Serwis wykorzystuje dane osobowe w następujących celach:
  • Przygotowanie, pakowanie, wysyłka towarów
  • Realizacja zamówionych usług
  • Prezentacja oferty lub informacji
 6. Serwis realizuje funkcje pozyskiwania informacji o użytkownikach i ich zachowaniu w następujący sposób:
  1. Poprzez dobrowolnie wprowadzone w formularzach dane, które zostają wprowadzone do systemów Operatora.
  2. Poprzez zapisywanie w urządzeniach końcowych plików cookie (tzw. „ciasteczka”).
2. Wybrane metody ochrony danych stosowane przez Operatora
 1. Miejsca logowania i wprowadzania danych osobowych są chronione w warstwie transmisji (certyfikat SSL). Dzięki temu dane osobowe i dane logowania, wprowadzone na stronie, zostają zaszyfrowane w komputerze użytkownika i mogą być odczytane jedynie na docelowym serwerze.
 2. Dane osobowe przechowywane w bazie danych są zaszyfrowane w taki sposób, że jedynie posiadający Operator klucz może je odczytać. Dzięki temu dane są chronione na wypadek wykradzenia bazy danych z serwera.
 3. Istotnym elementem ochrony danych jest regularna aktualizacja wszelkiego oprogramowania, wykorzystywanego przez Operatora do przetwarzania danych osobowych, co w szczególności oznacza regularne aktualizacje komponentów programistycznych.
3. Hosting
 1. Serwis jest hostowany (technicznie utrzymywany) na serwerach operatora: hoste.pl
4. Twoje prawa i dodatkowe informacje o sposobie wykorzystania danych
 1. W niektórych sytuacjach Administrator ma prawo przekazywać Twoje dane osobowe innym odbiorcom, jeśli będzie to niezbędne do wykonania zawartej z Tobą umowy lub do zrealizowania obowiązków ciążących na Administratorze. Dotyczy to takich grup odbiorców:
  • kurierzy
  • operatorzy płatności
 2. Twoje dane osobowe przetwarzane przez Administratora nie dłużej, niż jest to konieczne do wykonania związanych z nimi czynności określonych osobnymi przepisami (np. o prowadzeniu rachunkowości). W odniesieniu do danych marketingowych dane nie będą przetwarzane dłużej niż przez 3 lata.
 3. Przysługuje Ci prawo żądania od Administratora:
  • dostępu do danych osobowych Ciebie dotyczących,
  • ich sprostowania,
  • usunięcia,
  • ograniczenia przetwarzania,
  • oraz przenoszenia danych.
 4. Przysługuje Ci prawo do złożenia sprzeciwu w zakresie przetwarzania wskazanego w pkt 3.3 c) wobec przetwarzania danych osobowych w celu wykonania prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez Administratora, w tym profilowania, przy czym prawo sprzeciwu nie będzie mogło być wykonane w przypadku istnienia ważnych prawnie uzasadnionych podstaw do przetwarzania, nadrzędnych wobec Ciebie interesów, praw i wolności, w szczególności ustalenia, dochodzenia lub obrony roszczeń.
 5. Na działania Administratora przysługuje skarga do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
 6. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, lecz niezbędne do obsługi Serwisu.
 7. W stosunku do Ciebie mogą być podejmowane czynności polegające na zautomatyzowanym podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu w celu świadczenia usług w ramach zawartej umowy oraz w celu prowadzenia przez Administratora marketingu bezpośredniego.
 8. Dane osobowe nie są przekazywane od krajów trzecich w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowych. Oznacza to, że nie przesyłamy ich poza teren Unii Europejskiej.
5. Informacje w formularzach
 1. Serwis zbiera informacje podane dobrowolnie przez użytkownika, w tym dane osobowe, o ile zostaną one podane.
 2. Serwis może zapisać informacje o parametrach połączenia (oznaczenie czasu, adres IP).
 3. Serwis, w niektórych wypadkach, może zapisać informację ułatwiającą powiązanie danych w formularzu z adresem e-mail użytkownika wypełniającego formularz. W takim wypadku adres e-mail użytkownika pojawia się wewnątrz adresu url strony zawierającej formularz.
 4. Dane podane w formularzu są przetwarzane w celu wynikającym z funkcji konkretnego formularza, np. w celu dokonania procesu obsługi zgłoszenia serwisowego lub kontaktu handlowego, rejestracji usług itp. Każdorazowo kontekst i opis formularza w czytelny sposób informuje, do czego on służy.
6. Logi Administratora
 1. Informacje zachowaniu użytkowników w serwisie mogą podlegać logowaniu. Dane te są wykorzystywane w celu administrowania serwisem.
7. Istotne techniki marketingowe
 1. Operator stosuje korzysta z piksela Facebooka. Ta technologia powoduje, że serwis Facebook (Facebook Inc. z siedzibą w USA) wie, że dana osoba w nim zarejestrowana korzysta z Serwisu. Bazuje w tym wypadku na danych, wobec których sam jest administratorem, Operator nie przekazuje od siebie żadnych dodatkowych danych osobowych serwisowi Facebook. Usługa bazuje na wykorzystaniu ciasteczek w urządzeniu końcowym użytkownika.
8. Informacja o plikach cookies
 1. Serwis korzysta z plików cookies.
 2. Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych Serwisu. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.
 3. Podmiotem zamieszczającym na urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu pliki cookies oraz uzyskującym do nich dostęp jest operator Serwisu.
 4. Pliki cookies wykorzystywane są w następujących celach:
  1. utrzymanie sesji użytkownika Serwisu (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie Serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła;
  2. realizacji celów określonych powyżej w części „Istotne techniki marketingowe”;
 5. W ramach Serwisu stosowane są dwa zasadnicze rodzaje plików cookies: „sesyjne” (session cookies) oraz „stałe” (persistent cookies). Cookies „sesyjne” są plikami tymczasowymi, które przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu wylogowania, opuszczenia strony internetowej lub wyłączenia oprogramowania (przeglądarki internetowej). „Stałe” pliki cookies przechowywane są w urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
 6. Oprogramowanie do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) zazwyczaj domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym Użytkownika. Użytkownicy Serwisu mogą dokonać zmiany ustawień w tym zakresie. Przeglądarka internetowa umożliwia usunięcie plików cookies. Możliwe jest także automatyczne blokowanie plików cookies Szczegółowe informacje na ten temat zawiera pomoc lub dokumentacja przeglądarki internetowej.
 7. Ograniczenia stosowania plików cookies mogą wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronach internetowych Serwisu.
 8. Pliki cookies zamieszczane w urządzeniu końcowym Użytkownika Serwisu wykorzystywane mogą być również przez współpracujące z operatorem Serwisu podmioty, w szczególności dotyczy to firm: Google (Google Inc. z siedzibą w USA), Facebook (Facebook Inc. z siedzibą w USA), Twitter (Twitter Inc. z siedzibą w USA).
9. Zarządzanie plikami cookies – jak w praktyce wyrażać i cofać zgodę?
 1. Jeśli użytkownik nie chce otrzymywać plików cookies, może zmienić ustawienia przeglądarki. Zastrzegamy, że wyłączenie obsługi plików cookies niezbędnych dla procesów uwierzytelniania, bezpieczeństwa, utrzymania preferencji użytkownika może utrudnić, a w skrajnych przypadkach może uniemożliwić korzystanie ze stron www
 2. W celu zarządzania ustawienia cookies wybierz z listy poniżej przeglądarkę internetową, której używasz i postępuj zgodnie z instrukcjami:

  Urządzenia mobilne:

Niniejszy wzór polityki został wygenerowany bezpłatnie, w celach informacyjnych, w oparciu o naszą wiedzę, branżowe praktyki i przepisy prawa obowiązujące na dzień 2018-08-14. Zalecamy sprawdzenie wzoru polityki przed użyciem jej na stronie. Wzór opiera się na najczęściej występujących na stronach internetowych sytuacjach, ale może nie odzwierciedlać pełnej i dokładnej specyfiki Twojej strony www. Przeczytaj uważnie wygenerowany dokument i w razie potrzeb dostosuj go do Twojej sytuacji lub zasięgnij porady prawnej. Nie bierzemy odpowiedzialności za skutki posługiwania się tym dokumentem, ponieważ tylko Ty masz wpłw na to, czy wszystkie informacje w nim zawarte są zgodne z prawdą. Zwróć także uwagę, że Polityka Prywatności, nawet najlepsza, jest tylko jednym z elementów Twojej troski o dane osobowe i prywatność użytkownika na stronie www.